وبلاگ

بهترین مسواک کودک

بهترین مسواک کودک 

گاهی از کلنجار رفتن هر روزه با فرزندمان، برای مسواک زدن خسته و نا امید می شویم اما کافیست فقط چند لحظه خودمان را جای کودکمان قرار دهیم تا دلیل بیزاری او را از مسواک درک کنیم. اگر کسی به زور و تهدید شما را وادار به مسواک زدن کند، چه احساسی می توانید داشته باشید؟ مسلما به زور نمی شود کسی را مجبور به مسواک زدن کرد. حال برای یافتن بهترین مسواک کودک وارد دنیای کودکانه او می شویم، جایی که شخصیت های کارتونی مورد علاقه فرزندمان بزرگترین الگو برای او هستند و ما می توانیم با کمک گرفتن از کارتون ها و نماد ها فرزندانمان را ترغیب به مسواک زدن کنیم، پس با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا بهترین مسواک های کودک را به طور کامل بررسی کنیم.

روش های تضمینی برای آموزش مسواک زدن کودک

روش های تضمینی برای آموزش مسواک زدن کودک

 1. همراهی کنید

مسواک زدن را به یک فعالیت خانوادگی و پر نشاط تبدیل کنید، شاید این کار ساده و بی اهمیت به نظر برسد اما یک نتیجه فوق العاده را در بر خواهد داشت؛ چرا که با شریک کردن کودک در فعالیت های روزانه و اهمیت وجود و همراهی او به عنوان عضوی مهم در خانواده، کودک را تشویق به انجام این کار می‌کند و بعد از آن دیگر مسواک زدن برای فرزندمان کاری خسته کننده نخواهد بود؛ چرا که فرزندمان حس خوب پاکیزگی و مسواک زدن در کنار پدر و مادرش را تجربه کرده است.

حتی اجازه دهید کودک هنگام خرید مسواک شما را همراهی کند تا به جدیت و اهمیت انجام این کار بیشتر پی ببرد. همچنین برای تاثیر گذاری بیشتر بر روحیه کودک، در هنگام خرید مسواک می توانید مسواکی با کیفیت نیز برای خود تهیه کنید تا شما هم مانند کودکتان مسواکی با الیاف نرم داشته باشید. حال اگر در انتخاب مسواک خوب مردد هستید و اطلاعاتی از بهترین برند های مسواک ندارید، می توانید با مطالعه مقاله بهترین برند مسواک ایرانی اطلاعات کاملی از کیفیت مسواک ها داشته باشید.

 1. مسواک با طرح کارتونی انتخاب کنید.

جالب است بدانید که اکثر کودکان از وسایلی مانند مسواک که برایشان غریبه به نظر می رسد، دوری می کنند اما نحوه آشنایی کودک با مسواک بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال انتخاب مسواکی با طرح کارتونی می تواند بسیار هوشمندانه باشد تا   کودکمان وقتی شخصیت کارتونی مورد علاقه خود را بر روی مسواکش ببیند، به مسواک زدن علاقه مند شده و این کار را با هیجان انجام می دهد.

 1. جایزه مسواک زدن

شما با ساده ترین راه ها می توانید، مسواک زدن را تبدیل به یک خاطره به یاد ماندنی برای فرزند خود کنید؛ چرا که با استفاده از جایزه ها می توانید اشتیاق فرزندتان به مسواک زدن را دو چندان کنید. برای شروع می شود جدولی رنگی و زیبا برای روتین فرزند خود تهیه کرده و با هر بار مسواک زدن کودک، روی آن استیکر بچسبانید با این کار در پایان هر ماه با توجه به تعداد استیکر ها به فرزند خود جایزه بدهید تا مسواک زدن برای او تبدیل به یک کار دوست داشتنی و روتین موثر شود.

راهنمای خرید بهترین مسواک کودک

راهنمای خرید بهترین مسواک کودک

با وجود تنوع فوق العاده مسواک های کودک، دیگر بدون اجبار می توانید، مسواک زدن را به دلبندتان آموزش دهید. همچنین مسواک های متنوع با طرح و رنگ های جذاب می تواند مسواک زدن را برای کودکان بسیار جذاب و دلنشین کند اما ظاهر همیشه یک ملاک قطعی برای انتخاب مسواک نیست. همچنین قبل از خرید مسواک، رعایت نکاتی که در ادامه مطلب گفته می شود، لازم و ضروری است.

 • الیاف مسواک

شاید مهمترین مورد در انتخاب مسواک کودک الیاف مسواک باشد؛ چرا که این الیاف برای کودکان معمولا به دو دسته نرم و متوسط تقسیم می شوند که الیاف نرم از حساسیت لثه های کودک جلوگیری کرده و تا زمانی که کودکان به طور کامل به مسواک زدن مسلط نیستند، بهتر است از الیاف نرم استفاده کنند. همچنین باید توجه کنید که انتهای موهای مسواک مخروطی و یا گرد باشد تا به مینای دندان کودک آسیبی وارد نشود.

 • شکل و اندازه دسته مسواک

دسته های ارگونومیک با انعطاف پذیری بالا اصولا بهتر از دسته های معمولی هستند و می توانند به راحتی در دست های کوچک فرزندمان جای گیرند همچنین این دسته ها از خستگی دست در زمان مسواک زدن جلوگیری می کنند. علاوه بر این نکات اندازه دسته مسواک بسیار برای کودکان حائز اهمیت است؛ چرا که دست های کوچکشان توانایی نگهداری مسواک های با اندازه های بزرگ را ندارد.

 • اندازه سری مسواک

بهتر است مسواک هایی با سری کوچک برای فرزند خود انتخاب کنید؛ چرا که اگر سری مسواک کوچک باشد به راحتی در بین دندان های کودک قرار می گیرد و به طور کامل دندان های انتهایی کودک را که دسترسی سختی دارند، تمیز می کند. البته مسواک هایی که سری متوسط دارند هم می توانند، به راحتی دندان های کودک را شستشو دهند ولی نسبت به سری های کوچک دسترسی سخت تری به دندان های انتهایی دارند.

 • مسواک مناسب سن

قطعا سن کودک در انتخاب مسواک بسیار اهمیت دارد به این دلیل که اندازه دهان کودک نو پا با کودک ۴ یا ۵ ساله یکی نمی باشد و سری مسواک این کودکان باید بسیار کوچک باشد تا آسیبی به دهان کودک وارد نشود.

۱۴ مدل بهترین مسواک های کودک

مدل بهترین مسواک های کودک

 1. ست مسواک اسپلیت کودک (پسرانه پاتریکس)

ست مسواک اسپلیت کودک (پسرانه پاتریکس)

با توجه به دغدغه بسیاری از والدین در رابطه با بیزاری کودکان از مسواک زدن پیشنهاد می کنیم علاوه بر همراهی کودکان در هنگام مسواک زدن از یک پک برای ایجاد انگیزه بیشتر برای کودکان استفاده کنید؛ چرا که وجود خمیر دندانی کوچک درکنار مسواک می تواند، بسیار جذاب باشد علاوه بر این در بسته بندی بعضی از پک ها مانند مسواک اسپلیت از رنگ و طرح های بسیار شاد برای اشتیاق کودکان به مسواک زدن استفاده شده است.

خمیر دندان موجود در این پک به اندازه مجاز برای کودکان حاوی فلوراید می باشد که باکتری های روی دندان را به طور کامل از بین برده و ضامن سلامتی دندان های کودکمان می باشد.

اندازهکوچک
مناسب برایکودکان ۵ تا ۱۲ سال
ویژگی

دارای زبان پاک کن در پشت سری مسواک

دسته فاقد لرزش دارد.

گردن منعطف این مسواک از وارد آمدن فشار به دندان و لثه کودکان جلوگیری می کند.

درپوشدارد
میزان زبری برسنرم
 1.  ست مسواک اسپلیت کودک (دخترانه پاتریکس)

ست مسواک اسپلیت کودک (دخترانه پاتریکس)

قطعا یک پک مسواک و خمیر دندان بیشتر از یک مسواک معمولی کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد؛ چرا که بسته بندی زیبا و خمیر دندانی کوچک و فانتزی می تواند کودکمان را بیشتر به مسواک زدن ترغیب کند. البته که بهتر است خودتان مستقیما ناظر استفاده کودک از پک اسپلیت باشد؛ چرا که کودکان در ابتدا نیاز دارند تا توسط والدینشان برای مسواک زدن همراهی شوند.

اکثر کودکان نسبت به خمیر دندان با عصاره نعنا مقاومت نشان می دهند. پس برای حل این مشکل خمیر دندان کودک با عصاره توت فرنگی و طالبی در این پک قرارداده شده که علاوه بر ترغیب کودکان به استفاده از خمیر دندان، می تواند با دارا بودن فلوراید از پوسیدگی دندان کودک جلوگیری کند.

اندازهکوچک
مناسب برایکودکان ۵ تا ۱۲ سال
ویژگی

الیاف دو سر تیز این مسواک شیار های بین دندان را به طور کامل پاکسازی می کند.

طراحی مناسب دسته، برای قرار گیری بر لبه لیوان

درپوشدارد
میزان زبری برسنرم
 1.  مسواک اسپلیت کودک (پاتریکس)

مسواک اسپلیت کودک (پاتریکس)

مسواک اسپلیت با دارا بودن شیاری نسبتا بزرگ در دسته خود به سادگی بر روی لیوان قرار می گیرید و همچنین دسته این مسواک بسیار سبک است و این ویژگی سبب می شود، در مدت زمان مسواک زدن دست های کوچک کودک خسته نشود و این کار را به راحتی و با سرعت بالایی انجام دهد. علاوه بر این خاصیت انطباق گردن مسواک از ورود فشار به لثه ودندان جلوگیری می کند.

اندازهکوچک
مناسب برایکودکان ۵ تا ۱۲ سال
ویژگی

دارای الیاف بسیار نرم و ابریشمی

دارای گردن منعطف که از وارد آمدن فشار به دندان و لثه کودک جلوگیری می کند.

درپوشدارد
میزان زبری برسنرم
 1.  مسواک کودک پلیس (پاتریکس)

مسواک کودک پلیس

برند پاتریکس در طراحی این مسواک از روشی هوشمندانه برای جذابیت بیشتر مسواک برای کودکان بهره گرفته است؛ چرا که پلیس در نگاه کودکان یک قهرمان است. در نتیجه مسواک پلیس هم می تواند یک قهرمان برای سلامتی دندان های کودکمان باشد. همچنین دسته ایستا مسواک پلیس به راحتی بر روی سطوح می چسبد که از برخورد سر مسواک کودک با مسواک های دیگر جلوگیری می کند.

اندازهکوچک
مناسب برایکودکان ۶ تا ۱۲ سال
ویژگی

دارای دسته ایستا برای قرار گیری راحت بر روی سطوح.

طراحی کارتونی زیبا

الیاف نرم و منعطف

درپوشندارد
میزان زبری برسنرم
 1. مسواک ۳D کودک (پاتریکس)

مسواک 3D کودک (پاتریکس)

یکی از بهترین مسواک ها برای ایجاد علاقه کودک به بهداشت دهان مسواک ۳D کودک پاتریکس است که علاوه بر داشتن دسته سبک و انعطاف پذیر برای راحتی دست کودکان، طراحی زیبا و خاص این مسواک می تواند مشوق کودکان برای رعایت بهداشت دهان باشد. دسته ایستا این مسواک روی سطوح مختلف قرار می گیرد. همچنین سر الماسی شکل این مسواک دسترسی به دندان های انتهایی کودک را تسهیل می کند.

اندازهکوچک
مناسب برایکودکان ۶ تا ۱۲ سال
ویژگی

دارای طراحی خاص و زیبا

گردن منعطف مسواک از وارد آمدن فشار در هنگام مسواک زدن به دندان ها جلوگیری می کند.

الیاف دو سر تیز برای پاکسازی کامل فواصل بین دندان ها

درپوشدارد
میزان زبری برسنرم
 1. مسواک کودک ماه و ستاره (پاتریکس)

مسواک کودک ماه و ستاره پاتریکس

برس کوچک مسواک ماه و ستاره به راحتی تمام نقاط دهان کودک را پاکسازی کرده و با الیاف نرم و ابریشمی خود می تواند ذرات ریز غذا را از لا به لای شیار های دندان بزداید. رنگ صورتی و دسته سبک این مسواک اشتیاق کودکان را برای مسواک زدن دو چندان می کند همچنین دسته سبک این مسواک از خستگی دست های کوچک کودکان در هنگام مسواک زدن جلوگیری می کند.

اندازهکوچک
مناسب برایکودکان ۲ تا ۵ سال
ویژگیدارای الیاف بسیار نرم و ابریشمی برای جلوگیری از هر گونه آسیب به دندان ها و لثه کودکان
درپوشدارد
میزان زبری برسنرم
 1. مسواک فردیناند (اسکارد)

مسواک بیبی (اسکارد)

۲ دقیقه مسواک زدن در هر وعده می تواند دست های کودکان را خسته کند و به مرور زمان باعث بیزاری آن ها از مسواک زدن می شود اما یک راه حل بسیار عالی برای این مشکل، استفاده از مسواکی با دسته ارگونومیک است. دسته های ارگونومیک با طراحی خاصی که در دسته خود دارند به راحتی در دست کودک جای گرفته و از خستگی دست او در هنگام مسواک زدن جلوگیری می کند. در نتیجه مسواک فردیناند از برند اسکارد با داشتن دسته ارگونومیک می تواند انتخابی مناسب برای فرزندتان باشد.

اندازهکوچک
مناسب برایکودکان ۳ تا ۶ سال
ویژگی

دارای الیاف کاملا ته گرد برای مراقبت از مینای دندان کودک

دارای دسته ارگونومیک برای کنترل راحت مسواک در دست کودک

دارای رنگ بندی شاد برای ایجاد اشتیاق در کودک

درپوشدارد
میزان زبری برسنرم
 1. مسواک انیمیشن کودک (اسکارد)

مسواک جونیور (اسکارد)

الیاف مسواک انیمیشن کودک برای از بین بردن پلاک های روی دندان کودک بدون وارد شدن هیچ آسیبی به مینای دندان او طراحی شده که می تواند با دقت بالایی تمامی شیارهای دندان را از باکتری و ذرات ریز غذا پاک کند. مسواک انیمیشن کودک می تواند یک انتخاب عالی برای تمیز کردن دندان های شیری باشد که با داشتن الیاف دایره ای آسیبی به مینای دندان و لثه وارد نمی کند.

اندازهکوچک
مناسب برایکودکان ۶ تا ۱۲ سال
ویژگی

زبان شوی دارد.

طراحی کارتونی و زیبا برای تشویق کودکان

دارای برس کوچک با فلامنت های بسیار نرم برای جلوگیری از آسیب به بافت لثه و مینای دندان

درپوشدارد
میزان زبری برسنرم
 1. مسواک کیدز (اسکارد)

مسواک کیدز (اسکارد)

مسواک کیدز علاوه بر داشتن قیمتی مقرون به صرفه دارای درپوش محافظ برای مسواک است که از ورود باکتری و آلودگی بر روی الیاف مسواک جلوگیری می کند. همچنین این مسواک رنگی زیبا و جذاب برای کودکان دارد که می تواند بسیار مورد توجه کودکان قرار گیرد.

اندازهکوچک
مناسب برایکودکان ۶ سال به بالا
ویژگی

قیمت مقرون به صرفه

برس بسیار نرم برای جلوگیری از وارد شدن فشار به لثه و دندان

درپوشدارد
میزان زبری برسنرم
 1. مسواک کودک هیولا + اسباب بازی

مسواک کودک هیولا + اسباب بازی

حتما دیدن تصویر مایک در انیمیشن کارخانه هیولاها می تواند بسیار برای کودکان هیجان انگیز باشد، علاوه بر این در بسته بندی این مسواک اسباب بازی وجود دارد تا به عنوان هدیه ای کوچک کودکان را بیشتر نسبت به انجام مسواک زدن ترغیب کند.

اندازهمتوسط
مناسب برایکودکان ۲ تا ۶ سال
ویژگی

دارای هدیه و طرح انیمیشنی جذاب

دارای دو مدل بسته بندی بلیستر و سلفون

دارای برس بسیار کوچک برای جلوگیری از آسیب به لثه

درپوشدارد
میزان زبری برسمتوسط
 1. مسواک کودک تام (تورنتو)

مسواک کودک تام (تورنتو)

قطعا دیدن تصویر تام بر روی دسته مسواک، می تواند برای کودکمان بسیار جالب و هیجان انگیز باشد؛ چرا که با وجود شخصیت کارتونی مورد علاقه کودکان تمام حس بد آن ها نسبت به مسواک از بین رفته و بدون اجبار، خودشان مشتاق استفاده از مسواک می شوند. مسواک کودک تام از برند تورنتو می تواند یک هدیه جذاب برای کودکمان باشد.

اندازهمتوسط
مناسب برایکودکان ۲ تا ۶ سال
ویژگی

دارای دسته ایستا جهت قرارگیری راحت بر روی سطوح

دارای گردن انعطاف پذیر به منظور واردن نیامدن فشار به لثه و دندان ها

درپوشدارد
میزان زبری برسمتوسط
 1. مسواک کودک سرباز (تورنتو)

مسواک کودک سرباز (تورنتو)

مسواک کودک سرباز می تواند یک هدیه فوق العاده برای فرزندمان باشد. همچنین طرح فانتزی دسته این مسواک می تواند بیشترین تاثیر را بر روی انجام روتین مسواک زدن برای کودکمان داشته باشد.

اندازهمتوسط
مناسب برایکودکان ۶ تا ۱۲ سال
ویژگیدارای الیاف بسیار نرم و ابریشمی برای جلوگیری از آسیب به دندان کودک
درپوشدارد
میزان زبری برسمتوسط
 1. مسواک کودک کانگورو (تورنتو)

مسواک کودک کانگورو (تورنتو)

مسواک عروسکی طرح کانگورو، می تواند دوست صمیمی دندان کودکمان باشد. همچنین با وجود برسی نرم و انعطاف پذیر، توانایی این را دارد که دور از دسترس ترین دندان ها را هم شستشو داده و به طورکامل تمیز کند. علاوه بر این چیدمان دایره ای این مسواک برای تمیز کردن کامل دندان های شیری اختصاص یافته است.

اندازهمتوسط
مناسب برایکودکان ۲ تا ۶ سال
ویژگی

دارای دسته ایستا و مقاوم جهت تسهیل قرار گیری بر روی سطوح

با داشتن الیاف نرم از لثه و دندان ها محافظت می کند.

درپوشدارد
میزان زبری برسمتوسط
 1. مسواک اسپرینگ (دالکو)

مسواک اسپرینگ (دالو)

الیاف ته گرد، نرم و گردن انعطاف پذیر، این مسواک را تبدیل به یک وسیله حیاتی برای مراقبت از دندان های کودکمان کرده است البته که وجود الیاف نرم مسواک اسپرینگ از ورود آسیب به مینای دندان کودک جلوگیری کرده و دندان ها را از باکتری و آلودگی پاک می کند.

اندازه

متوسط
مناسب برایکودکان ۵ تا ۱۲ سال
ویژگی

دارای الیاف کاملا ته گرد برای پاک سازی موثر سطح دندان

دارای برسی کوچک به همراه فلامنت های نرم برای محافظت از دندان کودک

درپوشدارد
میزان زبری برسنرم

در نهایت

انتخاب اولین مسواک برای کودکان بسیار مهم است به این دلیل که خاطرات اولین تجربه مسواک زدن چه خوب و چه تلخ برای همیشه در ذهن کودکان نقش می بندد. علاوه بر این مراقبت از دندان های کودکان تنها به سن خاصی محدود نمی شود و شما باید همیشه و هر جا حتی در سفر مراقب مروارید های کوچک فرزندانتان باشید و حفظ بهداشت دهان و دندان را در سفر فراموش نکنید. پس قبل از خرید مسواک کودک باید نهایت دقت و توجه خود را داشته باشید تا بتوانید مسواکی جذاب با الیافی نرم برای فرزند خود تهیه کنید.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها)