وبلاگ

بهترین تیغ اصلاح چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین تیغ اصلاح چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین تیغ اصلاح چه ویژگی‌هایی دارد؟

در این مقاله قصد داریم به طور کلی بهترین ویژگی‌های یک تیغ اصلاح خوب و مناسب برای اصلاح را نام ببریم تا شما خودتان طبق سلیقه، نوع پوست و مدل ریشی که دارید بهترین و مناسب‌ترین تیغ اصلاح را انتخاب کنید. از آنجایی که نوع پوست و مدل ریش هر یک از افراد با دیگری متفاوت است، این امکان وجود دارد که تیغی برای یک فرد مناسب باشد، در حالی که برای فرد دیگر نامناسب محسوب شود.

ناگفته نماند در انتخاب بهترین تیغ اصلاح، تنها نوع پوست و مدل ریش مهم نیست، بلکه قدرت فشار دست مصرف‌کننده، نحوه آماده‌سازی صورت، میزان آب در دسترس و سایر مسائل نیز تاثیرگذار خواهند بود. از این رو با توجه به سلیقه و ویژگی‌های شخصی خود بهترین تیغ اصلاح را انتخاب و مصرف کنید. در ادامه بیشتر با ویژگی‌های یک تیغ اصلاح مناسب آشنا خواهیم شد.

چرا باید در انتخاب بهترین تیغ اصلاح دقت کنید؟

شما جزء کدام دسته افراد هستید؟ کسانی که بیشتر به خرید حضوری علاقه دارند یا افرادی که در منزل بر روی کاناپه خود می‌نشینند و خرید آنلاین انجام می‌دهند؟ اگر جزء دسته دوم باشید بدون شک این راهنما می‌تواند روش خوبی برای انتخاب بهترین تیغ اصلاح در اختیارتان قرار دهد.

همچنین اگر در خرید تیغ اصلاح تعصب دارید و طبق معیارهای ثابت خود به فکر خرید آنلاین این محصول کاربردی هستید، به طور حتم ما می‌توانیم در این مسیر به شما کمک کنیم. بهتر است در خرید خود عجله نکنید، محصولات مختلف را بررسی کرده و بر روی هیچ ویژگی مشخصی تعصب نداشته باشید.

طبق آمار به دست آمده، روش اصلاح مرطوب با تیغ ۲ لبه بهترین تجربه اصلاح ممکن را برای شما فراهم می‌کند. برای اینکه تجربه خوبی از اصلاح کردن داشته باشید، باید به بهترین ابزارها دسترسی پیدا کنید و یکی از مهم‌ترین ابزارهای اصلاح، تیغ ۲ لبه خواهد بود.

با توجه به اینکه تیغ‌ها نیز همانند انواع نخ دندان و مسواک جزو لوازم بهداشتی می باشند و با انواع کیفیت‌ها، درصد تیزی متفاوت و پوشش‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند، انتخاب بهترین نوع تیغ اصلاح شاید کمی برای شما چالش برانگیز باشد. فراموش نکنید به هنگام خرید تیغ اصلاح به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • نوع فولاد تیغ
 • نوع بسته‌بندی آن
 • کیفیت تیغ و توانایی تراش آن
 • قیمت تیغ اصلاح

به خاطر داشته باشید، همیشه قیمت بالای یک محصول نشان‌دهنده کیفیت خوب آن نخواهد بود. شما باید تیغی را انتخاب کنید که در طول روند اصلاح احساس راحتی داشته باشید و مدت زمان اصلاح شما تا جای ممکن کاهش پیدا کند.

عوامل موثر در انتخاب بهترین تیغ اصلاح

عوامل موثر در انتخاب تیغ اصلاح

بهترین تیغ اصلاح به نرمی بر روی پوست صورت شما سر می‌خورد، سبیل‌ها را به راحتی اصلاح می‌کند و ریش‌ها را به خوبی مرتب خواهد کرد. در ضمن شما بعد از اصلاح احساس سوزش نخواهید داشت. بدین ترتیب انتظارات اولیه شما از یک تیغ مناسب  شخصی نخواهد بود.

در انتخاب یک تیغ مناسب نه تنها باید به ویژگی‌های عینی انواع تیغ‌ اصلاح توجه کنید، بلکه باید مولفه‌های ذهنی و شخصی خودتان برای تجربه یک اصلاح خوب را در نظر بگیرید. فراموش نکنید نوع و مدل صورت شما نیز در انتخاب تیغ مناسب اصلاح تاثیرگذار خواهد بود.

تیزی تیغ اصلاح

انتخاب یک تیغ تیز شاید روند اصلاح شما را تسریع کند، اما در مقابل باعث تحریک‌پذیری بیشتر پوست شما می‌شود. بنابراین هر تیغ تیزی گزینه مناسبی نخواهد بود. به طور کلی اصلاح تا حدی پوست شما را تحریک می‌کند، بنابراین اگر از تیغ‌های خیلی تیز استفاده کنید ممکن است به پوست شما آسیب وارد شود.

در صورت سایش تیغ و پوست شما، ممکن است پوستتان ضخیم‌تر و سفت‌تر شود که پس از مدتی رطوبت و طراوت خود را از دست می دهد. در نتیجه ظاهر پوست شما خشن و خشک شده، همین مورد می تواند دلیل محکم و قاطعی برای اجتناب از استفاده تیغ تیز باشد.

در مقابل اگر تیغی با درصد تیزی مناسب انتخاب کنید، این خطرات کاهش می‌یابند و راحتی روند اصلاح شما بیشتر می‌شود. می‌توان گفت تیغ‌هایی که به طور نسبی تیزتر از سایر تیغ‌ها هستند برای اصلاح منظم روزانه راحت‌تر و مناسب‌تر خواهند بود؛ زیرا شما روزانه حجم زیادی از ریش و سبیل‌ خود را اصلاح نخواهید کرد.

ناگفته نماند یک تیغ کند نیز برای اصلاح گزینه خوبی نیست؛ زیرا تیغ‌های کند بر روی پوست شما کشیده می‌شوند و سر نمی‌خورند، برای تمیز کردن یک ناحیه باید چندین و چند بار اصلاح انجام دهید و همین موضوع تجربه یک اصلاح ناخوشایند را برای شما به همراه خواهد داشت. پس از مدتی می بینیم که این تیغ های کند هستند که لکه هایی نه چندان زیبا را بر روی پوست ما ایجاد می کنند.

ماندگاری و دوام تیغ

ماندگاری و دوام تیغ

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم بهترین تیغ اصلاح، میزان ماندگاری و دوام آن است که این ویژگی به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • نوع فولاد استفاده شده در تولید تیغ
 • عملیات حرارتی
 • زاویه تراش
 • پوشش لبه‌های تیغ

برخی از تیغ‌ها بعد دومین و سومین اصلاح، بهترین حالت خود را نشان می‌دهند. در واقع طی اولین اصلاح لبه این تیغ‌ها براق می‌شود و منافذ میکروسکوپی آن‌ها از بین خواهد رفت و پوشش اضافی آن‌ها نیز حذف خواهد شد. بنابراین وقتی برای دومین یا سومین بار اصلاح انجام می‌دهید رضایت بیشتری خواهید داشت.

در مقابل برخی از تیغ‌ها نیز بعد از یک الی ۲ بار اصلاح کند می‌شوند و شما باید به فکر تعویض تیغ اصلاح خود باشید. توانایی استفاده مجدد از تیغ‌ها به طور معمول به دوام آن‌ها بستگی دارد. البته حتی بهترین و باکیفیت‌ترین تیغ‌ها نیز به طور طبیعی و بعد از چندین بار استفاده کند می‌شوند.

زمان مورد نیاز برای تعویض هر تیغ اصلاح بسته به روتین اصلاح شما، نوع پوست و مدل ریش هر کسی متفاوت می باشد. در صورتی که موهای ظریف و نازکی دارید، ممکن است هر ۲ روز یکبار به اصلاح نیاز داشته باشید، در حالی که برخی از افراد ۲ بار در روز اصلاح انجام می‌دهند.

دسته ضد لغزش

با توجه به اینکه هنگام استفاده از تیغ اصلاح ممکن است به هر دلیلی تیغ اصلاح از دستمان سر خورده و موجب ایجاد زخم یا خراش بر روی پوست گردد، پیشنهاد می کنیم حتما از تیغ اصلاحی که دارای دسته ضدلغزش است استفاده کنید؛ چرا که شیار های موجود بر روی دسته آن‌ها مانع از سرخوردن ژیلت و آسیب پوستی می شود.

بهترین ژیلت زنانه در سال جدید

بهترین ژیلت زنانه در سال جدید

همانطور که کمی پیش تر توضیح دادیم عوامل متعددی در انتخاب تیغ اصلاح موثرند که ما در اینجا سعی داریم انتخاب تیغ اصلاح مناسب را برای شما ساده تر کنیم و با تیغ های دو برند خوش نام اسکارد و پاتریکس همراه شویم تا ببینیم کدام ویژگی های ژیلت های این دو برند، نام آن‌ها را در لیست بهترین ژیلت ها قرار داده است.

تیغ اصلاح دولبه زنانه (پاتریکس)

یکی از دلایلی که موجب می شود برای اصلاح کردن به فکر جایگزینی برای تیغ ها باشیم این است که معمولا پس از اصلاح حس خارش و یا خشکی پوست را تجربه می کنیم اما دیگر نیازی به جایگزینی نیست؛ چرا که برند پاتریکس با تولید تیغ های دولبه زنانه خود علاوه بر تیغ بادوام به کار رفته در ساختار آن دارای صابون و ویتامین E برای احیای لطافت پوست و تسریع حرکت تیغ بر روی پوست بدن دارد.

ویژگی های کاربردی تیغ اصلاح دولبه زنانه:

 • وجود صابون و ویتامین E
 • دارای استیل ضد زنگ
 • دارای دسته ضد لغزش

تیغ وکیوم سه لبه زنانه (پاتریکس)

تیغ وکیوم سه لبه زنانه

اگر کمی به تیغ های قدیمی فکر کنیم، به خاطر می آوریم که با وجود دسته نازک و بدون انعطاف آن‌ها به سختی می توانستیم تمامی نواحی بدن خود را اصلاح کنیم، اما برای حل این مشکل هم برند پاتریکس توانسته تیغ وکیوم سه لبه زنانه را به بازار عرضه کند تا این تیغ با داشتن دسته ای انعطاف پذیر بتواند به طور یکدست موهای زائد را از روی پوست بدن بزداید اما صحبتمان در مورد ویژگی های تیغ وکیوم سه لبه زنانه به همین جا ختم نمی شود؛ چرا که این تیغ برای پوست های حساس نیز بسیار مناسب است و از قرمزی همیشگی پوست پس از اصلاح به طور کامل جلوگیری می کند.

ویژگی های کاربردی تیغ وکیوم سه لبه زنانه:

 • دارای دسته ضد لغزش
 • دارای دسته ارگونومیک
 • دارای استیل ضد زنگ

تیغ پلی بگ سه لبه زنانه (اسکارد)

تیغ پلی بگ سه لبه زنانه اسکارد

برای داشتن اصلاحی سریع و در عین حال بدون هیچ آسیبی حتما نیاز به ژیلتی داریم که دارای سری متحرک باشد و بتواند به سریعترین شکل ممکن بدون ایجاد خراش بر روی پوست صورت یا بدن موهای زائد را از روی پوست حذف کند؛ اگر خواهان استفاده از تیغی هستید که همچین ویژگی هایی را در خود نهفته باشد تیغ پلی بگ سه لبه زنانه از برند اسکارد دقیقا همان چیزی است که می خواهید.

ویژگی های کاربردی تیغ پلی بگ سه لبه زنانه:

 • دارای سری متحرک
 • مناسب از نظر اقتصادی
 • دارای دسته ضد لغزش

بهترین ژیلت مردانه در سال جدید

بهترین ژیلت مردانه

حال که با ویژگی ها و بهترین مدل های ژیلت زنانه آشنا شدیم، وقت آن رسیده است که به سراغ بهترین ژیلت ها برای آقایون برویم. در اینجا هم می‌بینیم که دو برند اسکارد و پاتریکس مثل همیشه محصولاتی را به بازار ارائه کرده اند که نرمی و لطافت را پس از اصلاح موهای زائد به شما هدیه می دهند. پس در اینجا به معرفی سه مدل از بهترین ژیلت های مردانه می پردازیم.

تیغ وکیوم سه لبه مردانه (پاتریکس)

با توجه به اینکه موهای زائد در آقایان بسیار ضخیم است، مهمترین ویژگی یک خودتراش مناسب برای آقایان این است که دارای استیل ضد زنگ، سری متحرک، نوار صابون و دسته ارگونومیک باشد، پس با این توصیفات می توان گفت تیغ وکیوم سه لبه مردانه پاتریکس برای استفاده طولانی مدت آقایان بسیار مناسب می باشد.

ویژگی های کاربردی تیغ وکیوم سه لبه مردانه:

 • دارای محافظ تیغ
 • دارای سری متحرک
 • دارای ویتامین E

تیغ پلی بگ سه لبه مردانه (پاتریکس)

یافتن ژیلت اصلاح بسیار تیز که قادر باشد کوتاهترین موهای زائد را هم به سرعت از روی پوست بزداید به خودی خود کاری دشوار است، به همین دلیل در اینجا تیغ پلی بگ سه لبه مردانه پاتریکس را به شما معرفی می کنیم که با داشتن استیل ضد زنگ و مرغوب بتواند به سرعت پوستی عاری از موهای زائد را به شما هدیه دهد.

 • دارای نوار صابون و ویتامین E
 • دارای سری متحرک جهت سهولت استفاده
 • دارای استیل ضد زنگ

تیغ وکیوم سه لبه مردانه (اسکارد)

وکیوم سه لبه مردانه اسکارد

گاهی ناچار می شویم صورتمان را به سرعت اصلاح کنیم و این افزایش سرعت هنگام اصلاح موجب می شود، تیغ از دستمان سر خورده و روی پوستمان خراشی ایجاد کند که در برخی مواقع منجر به خونریزی هم می شود. در چنین شرایطی تنها پیشنهاد ما به شما این است که با استفاده از تیغ وکیوم سه لبه مردانه که دارای دسته ارگونومیک ضدلغزش است از چنین اتفاق ناخوشایندی جلوگیری کند.

ویژگی های کاربردی تیغ وکیوم سه لبه مردانه (اسکارد):

 • دارای نوار صابون جهت اصلاح روان
 • ضد حساسیت و خارش پوست
 • دارای محافظ هر تیغ

بهترین تیغ اصلاح برای شیو بدن چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین تیغ اصلاح برای شیو بدن چه ویژگی هایی دارد؟

بیشتر افراد از موی زائد بدن فراری و حتی متنفر هستند، بنابراین زدودن موهای زائد از دوران خیلی قدیم مرسوم بوده و افراد برای خلاص شدن از شر موهای زائد بدن خود روش‌های مختلفی را امتحان کرده‌اند. در حال حاضر یکی از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین روش‌ها برای شیو موهای بدن تیغ اصلاح است اما به نظر شما بهترین و مناسب‌ترین تیغ برای شیو بدن چه ویژگی‌هایی دارد؟

همان‌طور که بهترین تیغ اصلاح صورت مردانه باید تیز و باکیفیت باشد، برای شیو کردن بدن نیز شما به تیغی تیز و مرغوب نیاز دارید. در ادامه برخی از ویژگی‌های بهترین تیغ اصلاح برای شیو بدن را به طور خلاصه ذکر می‌کنیم:

 • خوش دست بودن به طوری که در زمان اصلاح لیز نخورد.
 • دارای تیغه‌های تیز که از تحریک و حساسیت‌های پوستی جلوگیری می‌کند.
 • مجهز به تیغه‌های ضدزنگ که به هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت آسیب نبینند.
 • دارای نوار التیام‌دهنده پوست
 • مجهز به سر تیغ متحرک

ضخامت تیغ اصلاح چقدر است؟

همان‌طور که بسیاری از ویژگی‌های تیغ همانند دسته آن، قابلیت چرخش آن تیغ یا متناسب بودن اندازه و ابعاد بسیار مهم و کارآمد هستند. شما باید به ضخامت تیغ نیز توجه داشته باشید؛ زیرا هر چه ضخامت آن استانداردتر باشد بدون شک اصلاح یا شیو بدن برای شما راحت‌تر خواهد بود. به طور معمول یک تیغ استاندارد با ضخامت بین یک تا ۱.۵ میلی‌متر در بازار لوازم بهداشتی وجود دارد.

بدنه و تیغ اصلاح هر ۲ از اهمیت بالایی برخوردار هستند و شما نمی‌توانید کیفیت بدنه را بدون توجه به تیغه در نظر بگیرید یا بالعکس. البته بدنه تیغ در ۲ جنس فلزی و پلاستیکی قابل تولید و عرضه است که شما با توجه به سلیقه و نیاز خود می‌توانید یکی از این جنس‌ها را انتخاب و خریداری کنید.

انواع تیغ اصلاح

انواع تیغ اصلاح

تیغ‌های اصلاح به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم شده‌اند که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند و برای نواحی مختلف قابل استفاده هستند. ناگفته نماند، برندهای مختلفی در زمینه لوازم بهداشتی به تولید تیغ‌های اصلاح مشغول هستند که شما براساس نیاز، هدف، نوع پوست، ضخامت موهای بدن و البته بودجه خود می‌توانید بهترین نوع تیغ را انتخاب و خریداری کنید.

برخی از برندهای باکیفیت از قیمت بسیاری بالایی برخوردار هستند که شاید خرید آن‌ها برای همه افراد امکان‌پذیر نباشد اما شما می‌توانید از برندهای متوسط مرغوب نیز برای شیو کردن بدن خود استفاده کنید. در ادامه برخی‌ از انواع تیغ‌های کاربردی موجود در بازار لوازم بهداشتی را نام می‌بریم:

 • تیغ ۳ تایی
 • تیغ‌های مخصوص پوست‌های حساس
 • تیغ‌های اصلاح چرخشی
 • تیغ اصلاح مخصوص موهای زبر، کلفت و ضخیم
 • تیغ مخصوص اصلاح نواحی حساس بدن
 • تیغ اصلاح برقی

اصلاح با تیغ بهتر است یا با ژیلت؟

به منظور شیو یا اصلاح کردن بدن خود از چه نوع وسیله‌ای استفاده می‌کنید؟ با اینکه بیشتر افراد بر این تصور هستند که تیغ و ژیلت تا حد زیادی مشابه هم خواهند بود اما این ۲ ابزار شیو موی زائد با هم تفاوت‌هایی دارند. نمی‌توان به طور دقیق برتری یکی از آن‌ها را بر دیگری اعلام کرد و شما با توجه به سلیقه و بودجه شخصی خود می‌توانید یکی از این وسایل اصلاح را انتخاب کنید.

به عبارت دیگر انتخاب تیغ یا ژیلت برای شیو کردن موهای زائد به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. هر یک از این ابزار مزایا و معایبی به همراه دارند. برای مثال تیغ برای پوست‌های حساس گزینه بهتری محسوب می‌شود، در حالی که ژیلت برای زمان‌هایی که عجله دارید انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

در ضمن با خرید و استفاده از تیغ شما در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید و حتی در جهت حفظ محیط‌زیست نیز قدمی برمی‌دارید. این در حالی است که ژیلت برای شیو کردن سریع و بی‌دغدغه بهترین راه‌حل به حساب می‌آید.

 

سخن آخر

در نهایت اینکه تیغ‌های اصلاح موجود در بازار از فولادهای مختلف و بسته‌بندی‌های متنوع تشکیل شده‌اند و طنین بهداشت پارس با توجه به اینکه بهترین شرکت تولیدکننده محصولات سفارشی به حساب می آید، قادر است تا تیغ اصلاحی متناسب با برند هتل ها یا بیمارستان ها را با بالاترین کیفیت تولید کنند. شاید همین مسئله خرید شما را کمی دشوار کند. بهترین تیغ اصلاح، یک تیغ تیز نیست بلکه تیغی است که مناسب پوست شما باشد و روند اصلاح را برای شما تسهیل کند. شما با توجه به نوع پوست و مدل ریش خود باید بهترین برند تیغ اصلاح را انتخاب کنید.  

 

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات تم -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها)